Kürt Tarihi ve Kültürü Tanıtım Sitesi
Sosyal Medyaya Biz
Türkiye' nin en kapsamlı Kürt Tarihi ve Kültürü tanıtım sitesine hoşgeldiniz.
 
 
HAKKIMIZDA
 
 

Uzunca bir emek ve ekip çalışması sonucunda Kürt Kültürü tanıtım sitesini siz değerli ziyaretçilerimizle buluşturduk.

Bizler , Dünyanın bütün halklarına ve kültürlerine saygılı olan tüm farklılıkları zenginlik olarak gören bir ekip olarak Kürt Kültürünü başta Türkiye olmak üzere tüm Dünyaya tanıtmayı amaçladık.

Kürtlere dair internette , etrafta ağızdan ağıza dolaşan birçok bilgi vardı , bir çoğu araştırmaya dayanılmayan , dayanak gösterilmeyen bilgilerdi, ekibimizin tarih konusundaki uzman kadrosuyla Kürt tarihini dayanaklarıyla anlatma gereği duyduk , makalelerimizle Kürt tarihine bilinmeyenlerine sır perdesi çekilen bölümlerine değindik ve değinmeyede devam ediyoruz.

Kürt Mutfağı belkide bir çoğumuzun bilmediği bir mutfaktı belki de yok sayılmış ocağı söndürülmüş bir mutfaktı.Türkiyede sanal ortamda bir ilki başararak Kürt Mutfağını ve Yemeklerini tanıtan site ile diyar diyar coğrafyamızın mutfak kültür ve lezeetlerini tanıtmaya başladık.

Coğrafyamız hep savaş , yıkım ve acı ile duyulmasın istedik.Dünyaya coğrafyamızın tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtmak gerekliliği duyuyorduk.Çünkü bulunduğumuz coğrafya medeniyetlerin beşiği bir coğrafya idi.Kurtkulturu.com ile coğrafyamızı tüm Dünyaya tanıtmaya başladık.

Kürtçe , kimi zaman yok sayılan , kimi zaman küçümsenen ,ama bunlara rağmen onlarca yıllık zamandan sonra günümüzde hala kullanımda olmayı başaran bir dil.Fakat bulunduğumuz konumlar gereği yeni neslimizde Kürtçe'yi öğrenmeyerek doğabiliyor veya Kürtçesi zamanla bozulabiliyordu.Adım adım Kürtçe Dil dersleri ile Kürtçeyi en iyi şekile öğretmeyi  amaçladık ve derslerimizi ekledik eklemeyede devam ediyoruz.

Sanatçılarımız , Kültürümüzün yaşanılıp tanıtılmasında her zaman en büyük paya sahip olan değerli şahsiyetler.Onları da unutmadık.Sanatın her alanında faaliter gösteren değerli şahsiyetlerimizi tanıttık ve tanıtmayada devam ediyoruz.

Sayfamızın hiçbir siyasi kuruluş ile bağlantısı yoktur.Dünyanın tüm kültürlerine saygılı olan bir grup gönüllünün emekleri ve birikimiyle oluşturulmuştur.Kuruluşu ve ilerleyişi tamamen kültürel değerler üzerine olan bir sayfa olma yolunda ilerlemekteyiz.

 

 

 

 

 
 
Yukarı Çık